Audiovizuální technika je nepostradatelná součást dnešní doby

Je běžně známo, že lidé si informace zapamatují lépe, pokud při jejich příjmu využívají více smyslů. Výzkum pedagogů a dalších vědců potvrdil, že lidé si dokážou vybavit:

  • 10 % z toho, co si přečtou,
  • 20% z toho, co slyší,
  • 30 % z toho co vidí,
  • až 50 % z toho co vidí a slyší.

Audiovizuální technikaPlyne z toho, že pokud chceme např. kolegům, zaměstnancům nebo klientům/zákazníkům něco důležitého sdělit, vyplatí se využít kvalitní audiovizuální techniku. Nastává však otázka, jak tyto přístroje vybrat. Věděli jste např., že tyto často nákladné přístroje si lze i pronajmout?

Jak vybrat audiovizuální techniku

Při výběru audiovizuální techniky je třeba si nejprve ujasnit, k jakým účelům bude sloužit. Např. pro stálou instalaci v multimediální školící učebně jsou vhodnější jiné přístroje než ty, které využívá obchodní zástupce při prezentacích přímo u zákazníků nebo na výstavách. Dále je důležité určit, jaký výkon od zařízení očekáváme – např. pro každodenní či sporadické využití, pro malý, nebo velký počet diváků atd. Kromě těchto otázek zajisté existuje ještě celá řada kritérií, které mohou konečný výběr ovlivnit. Proto se vyplatí všechna tato hlediska zkonzultovat s odborníky. Nezapomeňte, nekvalitní audiovizuální technika může v konečném výsledku napáchat více škody, než jen vyhozené peníze.AV technika

Instalace AV techniky není pro kutily

Nákupem přístrojů však celá věc ještě zdaleka nekončí. Aby mohly dané přístroje efektivně sloužit a poskytovat maximální užitek, musí být správně nainstalovány. Hovoříme např. o montáži a umístění ovládacích a připojovacích prvků, vedení kabelů, připojení k počítačové síti, atd. Instalace audiovizuální techniky je úkol pro speciality. Na rozdíl od instalace svépomocí dostanete záruku na provedenou práci, a proto je celá akce pro vás zcela bez rizika.

Bez pravidelné údržby to nejde

servis audiovizuální technikyKvalitní audiovizuální přístroje jsou velmi sofistikovaná zařízení, která si zaslouží odbornou péči. Pokud chcete dosáhnout jejich maximální životnosti, nebo ji dokonce prodloužit, doporučujeme minimálně 2x ročně pozvat servisního technika. Jeho úkolem bude audiovizuální techniku zkontrolovat a posoudit její stav z hlediska opotřebení a bezpečnosti. Pozornost je třeba věnovat zejména elektrickému vedení a chlazení přístrojů. Servis audiovizuální techniky zajišťuje nejen správné fungování přístrojů, ale i ochranu před úrazy a nehodami.

Koupě nebo pronájem?

Je logické, že firmy či školy, které AV techniku využívají např. jen příležitostně, se mohou zdráhat tyto přístroje koupit. Na druhou stranu existují společnosti, které by je naopak rady využívaly více, ale jednoduše si je nemohou dovolit. Oba tyto problémy řeší pronájem audiovizuální techniky. Díky této službě si zajistíte potřebnou AV techniku, aniž byste museli investovat vysoké částky. Jednoduše si na danou akci přístroje zapůjčíte a máte po starostech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *