Dělící příčky pro správné členění interiéru

Nové developerské projekty již po delší období dávají přednost otevřeným bytovým prostorům. Převládá snaha vytvořit tak prostor, který bude co nejvzdušnější. Pravdou je, že obytný prostor na nás působí mnohem přirozeněji tehdy, když jsou v něm jednotlivé obytné zóny alespoň částečně odděleny.

Příčky nebo openspace?

Byty s otevřenou dispozicí zkrátka nevyhovují každému. Mnozí z nás tedy uvítají různé způsoby, jak od sebe oddělit jednotlivé funkční bytové zóny, a to alespoň částečně. Pro každého se řešení najde. Někdo dá přednost posuvné stěně, jiný pevné příčce a další třeba flexibilní knihovně nebo paravánu. Knihovna může být nahoře otevřená a ve spodní části obsahovat uzavíratelné zásuvky. Snadno pak oddělí třeba pohovku od domácí pracovny.

Příčky mohou být z tvárnic, cihel nebo sádrokartonu. Tyto varianty se budou zvlášť dobře vyjímat v industriálních loftových bytech. Je pravda, že tímto způsobem daný prostor zcela konkrétně vymezíme a případné změny pak lze realizovat pouze prostřednictvím stavebních úprav.

Oddělení prostoru bez příček

Více flexibilním řešením pro oddělení jednotlivých funkčních bytových zón jsou různé posuvné systémy a dveře, takové jaké známe převážně u vestavěných skříní a takové, jež se využívají nejčastěji pro oddělení šatníkové části v ložnici. Spojení ložnice s šatnou je velmi praktické. Je-li vaše šatna schovaná za posuvnou stěnou, velmi jednoduše máte uklizeno – zatáhnete dveře a je to! Podobný princip dobře slouží i při oddělení obývacího pokoje a pracovny.

Pravděpodobně nejjednodušší variantou je rozdělení místnosti některými kusy nábytku. Nejčastěji a nejlépe tomuto účelu slouží knihovny, skříně, regály a rovněž paravány nebo nízké police případně i stojany na květiny nebo květinové stolky. Nejmodernější řešení pro oddělení obytných částí místností představují závěsné dekorativní panely nejčastěji průhledné, které jsou dodávány obvykle v sadách.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *