Geometrické vzory jsou „in“

Světová módní mola dnes ovládají látky s potiskem z geometrických vzorů. Proto také interiéroví návrháři přicházejí s doplňky, v nichž realizují zajímavé nápady inspirované jistou geometrickou pravidelností.

Bezpochyby lze geometrické vzory označit za hit posledních let. Ať již jsou prezentovány vzory černobílé, které patří k nadčasové klasice, ve formě grafik nebo prostřednictvím děl moderního umění anebo geometrické vzory barevné, vybere si z jejich široké nabídky každý.

Pro výzdobu interiéru je ovšem velmi důležité jedno zásadní pravidlo:

VZORY NEMÍCHAT!

Vždy je lepší nechat vyniknout geometrické vzory prostřednictvím jednobarevného zařízení anebo výmalby stěn. Troufnout si můžete pochopitelně třeba i na tapety nebo koberce s výrazným vzorem, ovšem i v tomto případě platí výše zmíněné pravidlo.

Atraktivní povlečení, zajímavý přehoz, extravagantní váza, či esteticky zajímavý koš na prádlo, ať už si z těchto doplňků vyberete cokoli, velmi rychle poznáte, že postačí pár výrazných vzorů a vašemu interiéru to maximálně prospěje. Nábytek z kvádrůNěkdo dá možná přednost originálnímu nábytku, který je z geometrických tvarů přímo tvořen. Nebo například komodě s geometricky tvarovanými čely. Jiného nadchnou zajímavé kousky s retro nádechem a někteří raději zvolí třeba designovou skříň se šikmými policemi, která poslouží stejně dobře jako neobvyklá knihovna, nebo k vystavení vzácných či sbírkových předmětů. Nepřeberné množství různých velikostí polštářů lze dnes již běžně zakoupit právě s tolik žádaným geometrickým vzorem.

Geometrie se však uplatní nejen ve formě doplňků nebo textilií, ale například v koupelnách či kuchyních najdou svou plochu pro realizaci například také dlaždice nebo obkladačky typu Deco, které nezapřou inspiraci v retro stylu. Dalším geometrickým prvkem skvěle se hodícím do koupelen je zrcadlo složené z několika dílů, které společně sestavené na stěně vytvoří neobvyklou dekoraci.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *