Jakou matraci vybrat do dětské postýlky?

Zdravý vývoj našich dětí je pro nás na prvním místě. Již od narození dbáme na jejich správnou stravu, důležité vitamíny, minerály a podobně. Stejnou pozornost však musíme zaměřit i na vývoj jejich těla, obzvlášť v oblasti kostry a celkové jeho stavby. Zdravý a kvalitní spánek na pohodlné matraci v té správné poloze, je základem pro jejich správný vývoj a růst. Pohodlnost takové matrace jde ruku v ruce s kvalitou použitých materiálů. Proto byste vždy měli sáhnout po tom nejlepším!

vhodná matrace pro dítěBohužel, často to bývá pouze cena, podle které se při výběru rozhodujeme. Někdo tvrdí, že kdyby měl kupovat kvalitnější výrobek, ať už se jedná o matraci či postel, tak se nedoplatí. To ale není vůbec pravda. Zkuste se podívat na výrobky rodinné firmy VEGAS Group s.r.o., jež se zabývá prodejem ortopedických matrací špičkové kvality již od roku 1997.  Špičková kvalita zpracování a použití těch nejčistších materiálů jistě něco stojí, ale jak můžete vidět, cena je stále velmi dostupná.

Vyplatí se šetřit na zdraví svých nejbližších?

Když se dnes podíváte v obchodech na nabídku matrací, můžete klidně sehnat dětskou matraci i pod 1000 Kč v nějaké výprodejové akci. Jenže (ne)kvalita takové matrace se začne projevovat už po jednom vyspání. Zažívat každé ráno pocit, že jste spali na kamení, neboť vstáváte rozlámaní jako sušenka, není příjemný ani pro vás. V případě našich dětí něco takového ani tolerovat nemůžeme. Pokud chceme, aby se v prvních letech jejich života vše vyvíjelo tak, jak má a nedocházelo k nechtěným deformacím jejich tělíčka, nemůžeme koukat jen na „ušetřenou“ tisícikorunu.

dětská matrace VegasDo dětské postýlky jsou beze sporu nejvhodnější matrace z přírodních materiálů, které jsou vhodné nejen pro své ortopedické vlastnosti, ale také proto, že se v nich nezdržují roztoči a různé plísně, které by mohli zdraví dítěte ohrozit. Nikdy nekupujte pěnové matrace (zejména z PUR pěny), pokud chcete, aby se Vaše dítě vyspalo co nejlépe a hlavně zdravě. Jsou vyrobeny z ropy a jejich řídký materiál poskytuje jen velmi špatné ortopedické vlastnosti.

Mezi přírodní materiál té nejlepší kvality, patří zcela jistě 100% latex s vyšší hustotou, nebo kokosová deska, která je latexem impregnovaná. Ukážeme si celou kolekci zdraví prospěšných matrací pro děti, pod názvem VEGAS KIDS, při jejichž výrobě byly použity právě tyto materiály.

V současnosti jsou v nabídce 4 typy dětských matrací:

  • VEGAS Coco – výška 6 cm, materiál kokos s latexem, se snímatelným potahem Frotte.
  • VEGAS Cocolatex – výška 8 cm, kokos s latexem, snímatelný potah Frotte.
  • VEGAS Magic – propracovanější model, založený na magické kombinaci pevných a elastických vlastností latexu a kokosové desky, ve výšce 9 cm.
  • VEGAS Prince – jednoznačně nejlepší, plnohodnotná a hlavně vysoká matrace v miniatuře, nezávislé pružiny Mini TFK, latex a kokosová deska, výška 13 cm.

(Pokud jste ze Slovenska jistě vás potěší informace, že tyto dětské matrace lze zakoupit i ve slovenské verzi eshopu, kde naleznete stejně široký výběr.)

Musíme si uvědomit, že v prvních měsících života (až zhruba do 3. roku), tráví naše dítě nejvíce času v postýlce, a pokud zvolíte špatnou matraci, bude jeho spánek nekvalitní a nedostatečný. To se projeví tím, že dítě bude podrážděné, protivné a přes den více unavené. Večer bude vyčerpané dlouho před tím, než je jeho pravidelný čas pro ukládání. Bude mít ale problém s usínáním. V noci se bude nečekaně probouzet samo a přes den třeba nebude chtít spát vůbec. Proto nešetřete na zdraví svých nejbližších a raději zvolte matraci s dobrým poměrem ceny a kvality. Investice to není nijak vysoká a velmi rychle se vám vrátí!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *