Kvalitní matrace od české společnosti Matraceno®

Dobré probuzení je základem každého úspěšného dne. A dobré probuzení jde ruku v ruce s kvalitním spánkem. Budeme-li v těchto příměrech pokračovat, kvalitního spánku lze dosáhnout pouze se spolehlivou a pohodlnou matrací. Pokud se nechcete probouzet s bolestmi zad a podobnými nepříjemnými pocity, matrace od firmy Matraceno® jsou zde právě pro vás.

Jak vybírat kvalitní matraci?

Při spánku se tělo fyzicky i psychicky zotavuje. Při jeho nekvalitě nastávají problémy s fyzickou únavou či zhoršeným myšlením. Těmto potížím lze předcházet pořízením kvalitní matrace. Vzhledem k faktu, že až jednu třetinu celého života strávíme v posteli, je investice do kvalitní matrace ožehavým tématem.

Matraceno - Kvalitní matraceNeexistuje žádná jedna nejlepší nebo univerzální matrace pro všechny. Každý člověk je z fyziognomického hlediska naprostý unikát, tudíž i výběr matrace je zcela individuální. Co tedy rozhoduje? Pro pohodlné noční hodiny je určující výška spáče, jeho hmotnost, věk a také nejčastější poloha při spánku. U samotných matrací se sledují vlastnosti jako výška, délka a tuhost. Nedílnou součástí výběru je i volba vhodného roštu.

Základní vlastnost matrací

Tuhost

U tuhosti se rozlišují 4 základní kategorie. Ideální stupeň tuhosti se určuje dle váhy člověka a jeho oblíbené polohy při spánku. Spíte-li na zádech, hodí se vám matrace tvrdší, naopak pro spaní na boku, kdy potřebujete, aby se vám matrace více přizpůsobila, se doporučují měkčí typy.

Tuhost, označována číslem 1, je nejměkčí, zatímco 4 je tvrdší a slouží pro těžší uživatele. Existuje i tzv. kombinovaná tuhost, která přináší větší variabilitu.

Velikost

V žádném případě by neměla být matrace kratší než je výška člověka, na ní spícího. Doporučovaný přesah matrace se pohybuje v rozmezí 20 – 30 cm. Pokud se pyšníte nestandardními rozměry, výrobce vám jistě vyjde vstříc.

Věk uživatele

Není vhodné mít jednu matraci od útlého dětství až po dospělé roky. Pro děti se nejvíce hodí vzdušná matrace s velmi praktickým snímatelným povrchem, který tak lze jednoduše vyprat. Na opačném pólu nabídky se nachází matrace pro seniory, u kterých by se mělo přihlížet k jejich případnému horšímu zdravotnímu stavu.

Frekvence spaní

Sami poznáte rozdíl v každodenním spaní ve své posteli a občasným přespáváním na chatě. Tam určitě postačí levnější a méně kvalitnější matrace. Jedna noc týdně vám záda nepoškodí.

Cena

Jakou investici jste ochotni do nákupu matrace vložit je na vás. Pochopitelně, s narůstající kvalitou se zvyšuje i cena. Ta však nemůže být rozhodujícím kritériem, v lecčems však o kvalitě matrace napoví.

Typy matrací

Nyní, kdy víte, dle čeho správnou a kvalitní matraci vybírat, se zaměřme na to, co vlastně budete vybírat.

Pružinové matrace

Základem pružinové matrace je pružinové jádro, na kterém je umístěna zpevněná vrstva z různých materiálů. K dostání je z kokosových vláken, latexu či polyuretanové pěny. Pružinové matrace jsou vhodné do postelí s pevnou podložkou, s polohovacími rošty se kombinovat nedoporučují.prižinová matrace nikoleta

Pěnové matrace

Tento typ je naopak použitelný výhradně pro postele s polohovacími rošty. Klíčovým atributem je, jak již název napovídá, pěna, respektive materiál, ze kterého je vyrobena. Polyuretanová pěna je velmi dobře odvětrávaná. Dalším typem je tzv. studená pěna, vyráběná pomocí silného tlaku vody. Vyznačuje se zejména vysokou elasticitou. Na pěnové matrace se používá také líná pěna, jež disponuje velmi vysokými termostatickými schopnostmi, spaní na ní je tedy z tepelného hlediska velmi příjemné. Navíc se líná pěna dokonale přizpůsobí vašemu tělu.

pěnová matrace

Matrace z koňských žíní

Jedná se o vysoce kvalitní a luxusní matrace. Jejich jádro může být jak pružinové, tak pěnové. Strávit noc na takové matraci se rovná velice komfortnímu spaní. Hlavní materiál, tedy koňská žíně se používá v kombinaci s bavlnou, ovčí vlnou nebo latexovou pěnou.matrace z koňských žíní

Matraci si vyzkoušejte

Dobrá rada na závěr zní: vždy se při výběru matrace poraďte s odborníkem a nechte si kvalifikovaně poradit. Zároveň je dobré si matraci na vlastní kůži, alespoň na prodejně, vyzkoušet. V ideálním případě lze využít nabídky některých firem, které zapůjčují matraci na pár nocí domů. Jedna z takových spolehlivých firem je jmenovaná společnost Matraceno®. Rádi vám s výběrem pomohou a vybranou matraci zapůjčí domu, a to až na 5 dnů a zcela zdarma. Co víc si od výrobce a prodejce matrací přát.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *