Moderní koberce

Koberce mohou nejen příznivě ovlivnit atmosféru v místnosti, ale také díky nim získá byt určitý styl a eleganci, nemluvě o pohodě, kterou pocítíme při každém došlapu. Koberce patří ke klasickým podlahovým krytinám, zvláště ty v různých přírodních odstínech, ovšem módní trendy jsou různé a vkus uživatelů rovněž. A díky tomu je výběr všech typů koberců tak obrovský, že není třeba obávat se, že bychom nenašli ten pravý pro nás a náš interiér.

Jaké koberce letí v roce 2015

Trendy velí pořídit si rozhodně koberec kusový a pokud možno s vysokým vlasem. Některé koberce mají vlas až 10 cm. Je pochopitelné, že takovémuto trendu se asi plně neoddají chovatelé domácích čtyřnohých mazlíčků, ale spíše majitelé elegantních a moderně zařízených interiérů. Ovšem i pro vlastníky psů a koček máme dobrou zprávu. Zatím sice jen v zahraničí, ale přece jen jsou již k dostání speciální kobercové podlahové krytiny, které odpuzují zvířecí chlupy, jsou snadno udržovatelné a ani případné loužičky není problém z nich odstranit.

Módní barvy a vzory

V barvách lze považovat za vítěze koberce krémové nebo světle hnědé barvy, oblíbená je i světle oranžová. I fialová je v současnosti in, působí doslova magicky. V kobercích je ovšem bohatě zastoupena rovněž barva zelená, a to v nejrůznějších odstínech i výšce vlasu.

Velké oblibě se těší rovněž kombinace černé a bílé. Takovéto koberce působí velmi elegantně a jejich zmíněná barevná dvojkombinace přímo vybízí k použití charakteristických vzorů, jako je například kohoutí stopa, šachovnice nebo zebří pruhy, případně retro motivy. Obrovskou výhodou této barevné kombinace je skvělá kombinovatelnost s dalšími barvami použitými v interiéru.

Vzhledem k tomu, že nábytkové trendy se v současnosti drží jednoduchých až strohých linií, je současný trend kobercové módy pestrý a různorodý, tak, jak to má správně být, aby vytvořil k jednoduchým liniím nábytku žádaný kontrast. Hitem číslo jedna jsou koberce s abstraktním, ale i geometrickým vzorem nebo přímo s vetkaným motivem podobným například obrazu. Chcete-li aby váš byt byl opravdu originální, vybírejte i originální bytový textil, a to včetně koberců.

Materiál a technologie

Nesmíme ovšem opomenout ani materiál, z nichž jsou oblíbené koberce tkané či vázané. Aktuální koberce nejsou pouze vázané z vlny nebo vyšívané či tkané, ale právě nejčastěji se vyrábějí ze syntetických vláken. Ta jim propůjčují hedvábný lesk a navíc odpuzují i bakterie. Moderní koberce již dávno nepředstavují strašáky pro alergiky, jsou antistatické i antialergické, což jim zajišťuje speciální úprava jejich povrchů. Díky nově vyvinutým technologiím se dostávají na trh dokonce koberce s úpravou duraAir, jež jim zajišťuje možnost přeměnit škodliviny, jako jsou formaldehyd, nebo nikotin na vodní páru a kysličník uhličitý.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *