Moderní trendy kuchyňského vybavení

Kuchyňské vybavení a spotřebiče můžeme stále častěji vidět v nových designových úpravách a s novými funkčními prvky. Spoustu novinek v této oblasti odstaví na druhou kolej novější trend, ale některé mohou z kategorie novinek velmi rychle přejít do kategorie stálic. Podívejme se tedy pod pokličku těm kuchyňským novinkám, které aspirují na to stát se kuchyňskou klasikou.

Plynová varná deska s dotykovým ovládáním

dotykova-plynova-varna-deska

Elektrické varné desky s dotykovým ovládáním, to už je dnes vlastně klasika, ale plynová varná deska ovládaná dotykem? Plamen zde má intenzitu regulovatelnou pěti stupni. Desky tohoto typu se zatím vyrábějí v šesti velikostech. Elektronika pomáhá nejen s nastavením času, po který se má pokrm vařit, ale rovněž má zabudovanou funkci takzvaného dlouhého ohřevu. Ten vypadá tak, že hořák je v činnosti pouze několik sekund a opět se zapne po určitém předem naprogramovaném intervalu. Programování bylo dosud výsadou elektrických varných desek. Desky tohoto typu se zatím vyrábějí v šesti velikostech.

Digestoř jako designový prvek

designova-digestorDigestoře v našich kuchyních, to už dávno nejsou jen nevzhledné plechové krabice. Elegantními novinkami se v různých obměnách stávají designové odsavače par, které designeři navrhují jako nevšední objekty, které na sebe strhují právem pozornost. Ostrůvkové odsavače par si nacházejí stále více příznivců. Okouzlující jsou zvlášť modely v nerezovém provedení s elektronickým řízením, se třemi výkonnostními stupni. Odsavače jsou již osvětlovány LED žárovkami a jsou vybaveny automatickým ukazatelem nasycení filtru. Dají se ovládat na dálku pomocí ovladače.

Zdravé vaření

Abychom si mohli dopřát zdravou stravu, často se zaměřujeme na nákup bio zeleniny a ovoce, navštěvujeme farmářské trhy, ale přesto stále hodně konzumujeme smaženou stravu. Pokud už se pustíme do přípravy smažených jídel, měli bychom používat vhodné pánve. A to jsou právě pánve keramické. Mají výhodu nepřilnavého keramického povrchu a nabízí je stále více výrobců a dodavatelů. Někdy jsou ceny vyšší, ale proč si na zdraví nepřiplatit! Někteří výrobci už však nabízejí vysokou kvalitu za srovnatelnou cenu s ostatními výrobky tohoto druhu na trhu. K dostání jsou pánve obvykle od průměru 20 až po 28 cm. Všechny nádoby mají nerezové dno a jsou vhodné rovněž pro všechny typy varných desek, a to včetně indukčních. Setkáte se i produkty, které mají ergonomicky tvarovanou rukojeť s protiskluzovou úpravou. Čištění keramických pánví je hračka, neboť jejich keramický povrch je antiadhezní.

Retro design chladniček

retro-ledniceMáte rádi retro? Pak už neváhejte a v případě, že potřebujete právě novou chladničku, sáhněte po jejím retro modelu. K dostání jsou i červené barvě a červená kuchyni sluší. Retro chladničky mají zakulacené rohy a k výběru jsou v mnoha dalších barvách, například v bílé, šedé, růžové nebo modré.  Boxy na zeleninu a ovoce jsou samozřejmostí a energetická třída A+ také. Mrazničku mají umístěnou klasicky nahoře. Vsadíte-li nyní na retro vzhled ve své kuchyni, neuděláte chybu, retro je totiž trendy!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *