Splňte si sen o nové koupelně

Chcete si splnit konečně svůj sen a mít koupelnu přesně podle svých představ? Pak máte dvě možnosti, změnit v ní pár drobností, nakoupit nové ručníky a osušky, případně nové zrcadlo či sprchovou vaničku anebo se pustit do rekonstrukce od základů.

Nové obložení koupelny

Obložení koupelnyV případě velké rekonstrukce začnete možná změnou dispozic samotné koupelny a jejího vybavení, ale pak už přijde na řadu volba nových obkladů. Keramické obklady v koupelně by měly být odrazem určitých aktuálních trendů v bydlení a životním stylu. Keramice to vždy sluší, ať už ji využíváte v luxusním interiéru, nebo v nadčasově klasickém. Keramiku lze aplikovat jak v panelákovém bytě, tak na chalupě. A nemusíte se zrovna držet při zdi, zkuste také trochu experimentovat! Vybírejte z novinek, které jsou na trhu k dispozici a prostor své koupelny rovnou dekorujte, nejen, že ho pouze obložíte! Současné keramické obklady dovolují zrekonstruovat koupelnu na plně funkční prostor, ale navíc v ní díky dobře zvoleným keramickým obkladům vytvořit příjemnou atmosféru.

Keramické obklady s imitací dřeva a kamene

Neustále se zdokonalující výrobní technologie výrazně rozšířily možnost imitovat přírodní materiály, zvláště pak dřevo a přírodní kámen. Na tento typ vzorů jsme byli doposud zvyklí spíše u vinylových nebo laminátových podlah, nyní jsou však k dispozici i jako dlažby a obklady do koupelny. Imitace je natolik dokonalá, že pouhým okem je prakticky neodhalitelná. Až ve chvíli, kdy na obklad či dlažbu poklepete, zjistíte, že se jedná o keramiku, nikoli o dřevo.Keramické obklady do koupelny

Mezi výhody těchto inovativních materiálů patří nejen poutavý vzhled, ale také vysoká voděodolnost, snadná údržba, odolnost vůči poškrábání a také vůči působení nejrůznějších chemikálií. Keramické dlaždice jsou navíc skvělým povrchem pro položené podlahové vytápění, výborně vedou teplo. Jsou rovněž ideální volbou do bytů alergiků.

Ani v malé koupelně se nemusíte vyhýbat použití velkých formátů dlaždic, spíše naopak, neboť velký formát obkladů dokáže opticky zvětšit prostor. Kvalitní kalibrované dlaždice najdou své uplatnění jak na stěně, tak na podlaze. Jedinou a nejdůležitější podmínkou je dobře připravit podklad a dokonale jej vyrovnat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *