Oblé tvary v bytovém interiéru

Moderna v interiéru představuje ve většině případů hranaté zařizovací a nábytkové kusy. Ne každému tato hranatá moderna vyhovuje. Proto se někteří designeři a následně výrobci zaměřují i na oblé tvary nábytku. Od kuchyně přes obývací pokoj až po koupelnu již proto můžete mít i zakulacený design.

I když se rovné linie a poměrně strohý design neustále drží v popředí zájmu uživatelů a pravděpodobně tam ještě nějakou tu dobu také zůstanou, nábytkářské výrobní společnosti již myslí i na zařazování jemnějších tvarů do svého sortimentu výroby. Tvary se zakulacují a hrany se zaoblují. Vše se děje s ohledem na ergonomii, která pro nás začíná být stále důležitější. Na mnoho lidí nepůsobí příliš dobře ostré hrany a strohé zařízení, a právě tento směr je určitým kontrastem k těm strohým a často až neosobním nábytkovým kusům.

Zakulacenému stylu a oblým tvarům neunikají ani kuchyňské linky. Takové pak přinášejí do kuchyňských prostor nový rozměr a jsou zajímavým oživením místnosti. Snad jedinou jejich nevýhodou je poněkud vyšší pořizovací cena. Jejich pracovní desky totiž nemohou být z běžných laminátů. Někdy se může jednat o pouhý detail v ukončení kuchyňské linky, jindy pozorujeme spíše mírně zvlněné linie a v určitých případech jsou to již spíše extravagantní prvky v různých rovinách.

Kuchyňská linka

Nejen kuchyně, ale i ložnice nebo koupelny mohou mít své oblé tvary. U některých ložnicových sestav neuvidíte dokonce žádnou z hran ostrou. Máte tak jistotu, že při nočním bloudění pokojem neutrpíte žádný úraz. Podobně mohou být úrazy eliminovány i v koupelnách, ať už díky kulatým či zaobleným umyvadlům, vanám nebo toaletním mísám, nebo díky komodám na ukládání koupelnového textilu.

Interiér ložnice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *