Zvukotěsné izolační desky do interiéru

Už vám došla trpělivost a hluk ze sousedního bytu nehodláte dále snášet? Anebo naopak potřebujete odhlučnění bytu proto, že vaše aktivní děti jsou neustále v pohybu a rády se prohánějí bytem? Ať už pro vás platí ta či ona varianta, rozhodně se vám bude žít lépe a spokojeněji, pokud do svého bytu nainstalujete zvukově izolační desky. Desky se vyrábí hned v několika variantách a jejich instalace v interiéru je nadmíru snadná.

OSB deskaDnešní doba je hlučná, s hlukem bojujeme doslova na každém kroku, a tak se těšíme, až se dostaneme domů a užijeme si zaslouženého klidu a odpočinku. Boj s hlukem je důležitý i po zdravotní stránce, a tak bychom se měli zaměřit na výběr řešení, které nám s vynaložením minimálního úsilí pomůže v bytě zažívat znovu vytoužené ticho. Jednoduchý systém nabízejí například sádrokartony, OSB desky, nebo jiné zvukotěsné systémy.

Jak na odhlučnění stěn a stropu?

Odhlučnění stěnNěkteré desky jsou sádrokartonové, jiné jsou tvořeny z vrstevnatých papírových kartonů, jejichž střed je naplněn jemným křemičitým pískem, další jsou z dřevěné štěpky atd. Všechny mají několik společných prvků, dají se použít na odhlučnění stropů i stěn. Jejich pokládka se provádí suchou cestou a dají se dodatečně povrchově upravovat. Použít na ně lze tapetu i barvy. Velkou výhodou je rovněž nízká hmotnost takových zvukotěsných izolačních desek, z čehož vyplývá i snadná manipulace. Desky snesou i poměrně velké bodové a plošné zatížení a zcela minimálně uvnitř vašeho bytu zmenší vás obytný prostor.

Zdravotní nezávadnost a ekologicky snadná odbouratelnost je předurčuje být velmi žádaným materiálem. Vhodné jsou i do místností obývaných alergiky. Firmy, které odhlučňovací desky vyrábějí, obvykle také zajišťují rovněž jejich dodávku a montáž. Ta probíhá díky suché pokládce velmi rychle a není třeba čekat s aplikací finální krytiny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *