Posuvné dveře do koupelny jsou praktické!

Dveře, ať už v koupelně nebo jinde v bytě, mají být především plně funkční součástí interiéru. Neměli bychom však zapomínat ani na jejich estetický aspekt. Právě ten je bohužel často přehlížen. Možností, jak interiér oživit a proměnit právě pomocí dveří, je mnoho. Tentokrát jsme se zaměřili na posuvné dveře do koupelen.

V posledních několika letech zaznamenal svět interiérového designu velký posun. Ten se projevuje i v častějším využití pojízdných, či chcete-li posuvných dveří. Dají se ale instalovat v  každém bytě tak, aby nenarušili jeho osobitý styl?

Schválně! Dokážete si představit posuvné dveře v rustikální chalupě, nebo v podkrovním bytě, který je z velké části obložený dřevem?

Tento typ rustikálních dřevěných dveří je vhodný speciálně do takových interiérů. Navozují dojem jako by byly do místnosti přemístěny rovnou ze stodoly. A je už jedno jestli se za takovými dveřmi bude skrývat koupelna v industriálním stylu, skandinávsky laděná rustikální koupelna nebo moderní sprchový kout.

Posouvací dveře ze dřeva

A jaké typy posuvných dveří se hodí k vaší koupelně? Můžete vyzkoušet opravdu původní vrata od stodoly, dřevěná, která jen dle potřeby zrenovujete a případně natřete lakem, další možností je jednoduchá lesklá úprava dveří například v bílé barvě, případně leptané sklo. Ať zvolíte jeden či druhý způsob, bez ohledu na to, co jste vybrali, zcela jistě budete mít doma estetické zákoutí podle nejnovějších trendů bytového designu.

Posuvné dveře do koupelny

Dřevěné dveře otevírané posunutím přinášejí zcela novou podobu do míst, kde vévodí kámen a beton. Dřevo zde hraje roli svěžího vzdušného kontrastu. A nejen to, z ergonomického hlediska jsou tyto typy dveří velmi výhodné, a to zvlášť pro prostory, či v prostorech kde není místa nazbyt a nedají se tam použít klasické dveře, které by zabíraly drahocenné místo navíc. Ideálním způsobem – jako dělič prostoru mohou posloužit posuvné dveře mezi koupelnou a ložnicí nebo ložnicí a šatníkem.

Foto – zdroj: decoist.com

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *