Bydlení blízko oblohy

Prostory pod střechou, půdní byty a lofty mají vždy své osobité kouzlo, které je často podtrženo krásou odkrytých trámových konstrukcí.

Atypický byt vyžaduje atypická řešení

Ve vysokých půdních prostorách ale mohou nastat jistá úskalí, která je nutno podchytit od samého začátku přestavby. Nejdůležitější je zajistit takovou nosnost podlahy, aby snesla budoucí zátěž, dále důkladně promyslet odtok odpadu jak z kuchyně, tak z koupelny a WC a v neposlední řadě myslet na protipožární nátěr otevřeného krovu, který je z bezpečnostních důvodů neopominutelný.

Střešní okna

V dnešní době široké nabídky střešních oken není problém ani častá nedosažitelnost okenního ovládání, či údržba oken samotných. Pro vysoko umístěná okna jsou ideálním řešením střešní okna na dálkové ovládání.Střešní okno Mají zabudovaný chytrý dálkový ovladač. Ten nejen, že je schopen ovládat okno samotné, ale i všechna jeho příslušenství na dálku. Velmi často jsou střešní okna vybavována dešťovým senzorem a rovněž zasklení venkovní části je opatřeno samočisticí vrstvou. Ta zcela minimalizuje nutnost čištění a mytí oken. Půdní místnosti mohou být osazeny navíc ještě svislými okny, která slouží jako doplněk k oknům střešním. Není pro ně problémem ani vyšší vlhkost, takže jejich osazení je možné například ve střešních koupelnách.

Vybavení podkrovního bytu

Pro větší komfort bydlení je vhodné aplikovat do půdních prostor moderní klimatizaci, která během léta bude ochlazovat vzduch v místnosti a během období přechodného naopak dokáže příjemně přitopit.

Točité schodištěJako vybavení podkrovních bytů je často využíván nábytkový skladebný program, ať už do obývacích pokojů, nebo do ložnic či kuchyní. Tyto skladebné nábytkové programy si dokážou poradit i se skosenými stropy. Dalším prvkem, který je často využíván zvláště v loftových bytech, je točité schodiště, které spojuje dolní obytné části s galerií. V moderně zařízeném interiéru vypadá atraktivně například točité schodiště se středovým dřevěným sloupem v kombinaci s nerezovým zábradlím.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *